Aktuality

Tisková konference ČUS: Rakovina prostaty – strašák mužů je pro většinu z nich stále velká neznámá

Historicky první tisková konference ČUS ČLS JEP se konala 9. prosince 2015. Za odbornou společnost na setkání s novináři vystoupil předseda společnosti prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc., sekretář doc. MUDr. Roman Zachoval, Ph.D. a 2. místopředsedkyně MUDr. Michaela Matoušková. Jako host přijal pozvání mezi řečníky doc. RNDr. Ladislav Dušek, Ph.D., ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky.

Tiskové konference se kromě zástupců odborné veřejnosti zúčastnil také pacient se zkušeností s onemocněním prostaty, pan JUDr. Oldřich Vacek. Spolu s dalšími pacienty stál u zrodu Klubu pacientů s urologickým onemocněním (www.uroklub.cz).

Informace o rakovině prostaty přilákaly více než 20 novinářů z řady celostátních tištěných i internetových periodik pro laickou i odbornou veřejnost. Na TV Barrandov byla v hlavní zpravodajské relaci odvysílána reportáž z tiskové konference včetně rozhovorů se zúčastněnými odborníky i pacientem.

Fotogalerie:

DSC_1557-700x467

DSC_1554-467x700

Tisková zpráva z konference a prezentace přednášjících jsou k dispozici na webových stránkách České urologické společnosti ČLS JEP www.cus.cz.

 

Tisková konference Klubu pacientů s urologickým onemocněním

12. listopadu 2015 se uskutečnila první tisková konference Klubu pacientů s urologickým onemocněním, na které bylo zástupcům tisku představeno nové pacientské sdružení, jeho cíle, poslání a připravované projekty.
Setkání s novináři se zúčastnil JUDr. Oldřich Vacek, předseda Klubu, Ing. Vlastimil Hyksa a Mnislav Zelený Atapana, zakládající členové Klubu.Úvodního slova se ujal prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc., přednosta Urologické kliniky 2. LF UK a FN Motol a předseda České urologické společnosti ČLS JEP a zároveň člen Kontrolní komise Klubu pacientů s urologickým onemocněním.
Zde je k dispozici tisková zpráva: Tisková zpráva Klub pacientů s urologickým onemocněním 12. 11. 2015 (PDF)

 

Fotogalerie z tiskové konference:

DSC05797DSC05864DSC05852